دوشنبه, 03 مهر,1402
Menu
با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی کشور:  راهکارهای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی در قم بررسی شد

با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی کشور: راهکارهای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی در قم بررسی شد

نویسنده: مدیر سایت/جمعه, 04 شهریور,1401/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
نشست راهکارهای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی در قم و رفع برخی از مشکلات سرمایه گذاران به ویژه در حوزه اقامت با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی کشور و جمعی از مسئولان استانی دستگاههای دخیل در جذب سرمایه گذاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم، این نشست به درخواست و پیگیری اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان قم به مناسبت هفته دولت، در استانداری قم برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم، ضمن برشمردن ظرفیت های طلایی و بکر این استان برای سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذاری خارجی را یکی از بهترین روشهای غیر استقراضی حصول ارز برای کشور عنوان کرد که پیامد های مثبت اقتصادی و اجتماعی بی شماری برای کشور دارد.
مهدی فراهانی در ادامه، مشکل موانع حقوقی و مقررات پولی و ارزی، مشکلات انتقال ارز، مسائل مرتبط با اهلیت واعتبار سرمایه گذار، نبود مشوق های بومی و منطقه ای، فرایند اعطای اقامت و تمدید آن ، مهر خروج و مراجعت و مهر ماده 35 و ..‌.  را مانعی برای هدایت سرمایه‌های خارجی به سمت پروژه‌های استانی برشمرد که مانع ایجاد شرایط نسبتاً سهل برای فعالیت تجاری و صنعتی سرمایه گذاران خارجی در کشور میشود که بر نرخ جذب سرمایه گذار در استان نیز تاثیر منفی دارد.
سردار غلامرضا رضائیان؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی انتظامی کشور نیز در این جلسه، با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی انتظامی در زمینه جذب و رونق سرمایه گذاری خارجی در استان قم، نگاه ویژه ای دارد، گفت:انتظار میرود بین استان قم و پلیس امنیت اقتصاد، ارتباط سازمان یافته و مستمر حاکم باشد  تا برای کوتاه شدن فرایند های بروکراسی بازرگانی برای سرمایه گذاران خارجی راه حل های تسهیل کننده و تسریع کننده ایجاد شود.
وی افزود: در زمینه استعلامات و تایید اهلیت سرمایه گذار ازظرفیت پلیس اقتصادی و پلیس اینترپل میتوان بهره مند شد.
امکان تفویض اختیار استانی برای حل موضوعات مرتبط با اقامت و روادید اتباع خارجی، دیگر راهکاری بود که سردار رضائیان برای حل موانع سرمایه گذاری حداکثری در استان قم به آن اشاره کرد.
Print

تعداد نمایش ها (315)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان