یکشنبه, 05 تیر,1401
Menu
با هدف رفع مشکلات سرمایه گذاران صورت گرفت:

با هدف رفع مشکلات سرمایه گذاران صورت گرفت:

بازدید جمعی از مدیران اقتصادی استان قم از واحدهای تولیدی منطقه ویژه و شهرك صنعتی سلفچگان

نویسنده: مدیر سایت/یکشنبه, 15 خرداد,1401/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
به گزارش روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم، در این بازدید که مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاران، مدیرکل گمرک، مدیر گمرک سلفچگان، معاون امور مالیاتی، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و معاونت اقتصادی اداره کل حضور داشتند، مشکلات مطرح شده سرمایه گذاران در منطقه ویژه سلفچگان و شهرک صنعتی سلفچگان بررسی و در خصوص مسائل آنها تصمیم گیری شد.
در این بازدید موانع و مشکلات شرکت های آذین آیریک، ژرف اندیشان رویان، کیمیا تک (تولیدکنندگان لوازم آرایشی- بهداشتی)، شرکت صبا مولد (تولیدکننده پنلهای خورشیدی) و شرکت پترو پالایش کاسپین شیمی پاسارگاد (تولیدکننده محصولات پتروشیمی و روغن موتور) مورد بررسی قرار گرفت.
هماهنگی جهت تسریع در فرآیند نظارت بر مواد اولیه مورد استفاده واحدهای تولیدی لوازم آرایشی- بهداشتی، تسریع در اعطاء تسهیلات از سوی بانک صادرات جهت تامین سرمایه در گردش شرکت صبا مولد، مذاکره با دستگاههای نظارتی جهت مساعدت در راستای تسهیل تولید در منطقه ویژه و مساعدت و راهنمایی جهت رفع مشکلات مالیاتی از مهمترین درخواستهای تولیدکنندگان در این بازدید بود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم پس از بازدید میدانی در جمع مدیران اقتصادی استان گفت: رسالت ما این است که بتوانیم برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، انگیزه بخش و امید آفرین باشیم تا از یک سو کارآفرینان بتوانند در بخش های تولید و صادرات فاتح بازارهای داخلی و منطقه باشند و از سوی دیگر، سرمایه گذار خارجی رغبت کافی برای ورود سرمایه به کشور را داشته باشد.
مهدی فراهانی اضافه کرد: ایفای این مسئولیت کار دشواری است زیرا بسیاری از تصمیمات خارج از حوزه اختیارات وزارت اقتصاد است اما می توانیم با ابزار هماهنگی و هم افزایی دستگاههای دخیل در سرمایه گذاری، به افق مطلوب بسیار نزدیک شویم.
مدیرکل  امور اقتصادی و دارایی همچنین ضمن اعلام تاکید استاندار و وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص رفع مشکلات سرمایه گذاران در سریعترین زمان ممکن، این هدف را مهمترین هدف مرکز خدمات سرمایه گذاری برشمرد.
ایشان همچنین لزوم ارتباط موثر سرمایه گذاران خارجی با مرکز خدمات جذب سرمایه گذاری خارجی را به عنوان مرجع واحد مراجعات سرمایه گذاران را مورد تاکید قرار داد.
پیگیری مشکل دریافت تسهیلات شرکت صبا مولد توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی، پیگیری رفع مشکل مالیاتی شرکت کاسپین شیمی توسط اداره کل مالیاتی، مساعدت معاونت غذا و دارو جهت تسریع در فرآیند نظارت بر تولیدکنندگان لوازم آرایشی- بهداشتی از جمله مصوبات این بازدید بود.
 
Print

تعداد نمایش ها (25)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان