پنجشنبه, 27 مرداد,1401
Menu
عضو هیئت مدیره شرکت های شهرک های صنعتی قم:

عضو هیئت مدیره شرکت های شهرک های صنعتی قم:

افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات استان قم در سه ماهه اول سال جاری، حکایت از ظرفیت بزرگ تولید در این استان دارد

نویسنده: مدیر سایت/یکشنبه, 02 مرداد,1401/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
غلامحسین اله یاری، عضو هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی قم و عضو کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران در گفتگو با روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قم گفت: افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات استان قم در سه ماهه اول سال جاری، حکایت از ظرفیت بزرگ تولید در این استان دارد.
وی افزود: تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران به عراق امیدوار کننده است و عراق به عنوان کشور اول هدف صادرات ایران است.
اله یاری اضافه کرد: در صورت توجه بیش از پیش به ظرفیت های موجود در تولید کشور و برنامه ریزی دولت برای ارتباط موثر ما بین بازرگانان دو کشور، این رقم به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید و قطعاً صادرات از واردات سبقت خواهد گرفت.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قم با بیان اینکه اتاق بازرگانی قم برنامه های بلند مدتی برای رونق صادرات دارد، بیان کرد: برنامه ریزی ایجاد نمایشگاه دائمی در بغداد برای افزایش تبادل تورهای تجاری بین طرفین یکی از اقدامات در حال اجرای اتاق بازرگانی قم است.
وی همچنین با اشاره به تاثیر برپایی نمایشگاههای بین المللی در استان افزود: از طریق برپایی نمایشگاههای بین المللی می‌توانیم بستری موثر برای ارتباط تولیدکنندگان با بازار داخلی و بازارهای بین المللی فراهم کنیم.
اله یاری همچنین با اشاره به افزایش مراودات تجاری با کشور قزاقستان، ادامه داد: ظرفیت نمایشگاه بین المللی یک فرصت مناسب برای ارائه محصولات فرا استانی در سطح ملی است و برگزاری نمایشگاه های بین المللی و مشترک بین کشور ایران و قزاقستان می‌تواند از راههای موثر برای برقراری تجار و آشنایی با فرهنگ و رسوم دو کشور باشد.
 
وی ادامه داد: ایجاد مرکز تجاری توسط شرکت بخش خصوصی استان قم در آلماتی توانسته است با کمترین هزینه، خدمات لازم را به شرکت های ایرانی ارائه دهد.
وی اظهار داشت: بازار مطلوب قزاقستان بستر بسیار مناسبی را برای استفاده از ظرفیت های تولیدی و صادراتی استان و کشور، فراهم آورده است و امیدواریم شرکت های ایرانی از فرصت های ایجاد شده در عراق و قزاقستان، بهره برداری لازم را داشته باشند.
وی ضمن تشریح ظرفیت‌های بازار اوراسیا گفت: با توجه به تنوع بازار و تنوع منابع موجود در کشورهای طرفین، در این توافقنامه پتانسیل بالایی برای امکان به صفر رسیدن تعرفه‌ها بین کشورهای طرفین و افزایش روابط تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر، توسعه کریدورها، افزایش ظرفیت های لجستیکی کشورهای طرفین و ایجاد زیرساخت‌های بانکی مشترک وجود دارد و این موارد به درخواست فعالین اقتصادی در کشور صورت گرفته است و انتظار میرود روند تحقق آنها، سرعت بیشتری داشته باشد. 
Print

تعداد نمایش ها (32)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان