پنجشنبه, 27 مرداد,1401
Menu
مدیرعامل فولاد غرب آسیا خبر داد:

مدیرعامل فولاد غرب آسیا خبر داد:

خودکفایی کشور در تولید کاتالیست تولید هیدروژن

نویسنده: مدیر سایت/یکشنبه, 27 تیر,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
4/5

مدیرعامل فولاد غرب آسیا در مصاحبه با روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم با اشاره به دستاوردهای اخیراین شرکت گفت: شرکت فولاد غرب آسیا در گامی مهم با حمایت و اعتماد به شرکت دانش بنیان خوارزمی با طراحی و تولید کاتالیست مورد استفاده در دستگاه تولیدهیدروژن، توانست وابستگی کشور را به معدود کشورهایی که تکنولوژی ساخت این کاتالیست استراتژیک را داشتند، قطع نماید.

مهندس غلامرضا خلیقی افزود: تحریم این کالای استراتژیک، می توانست تبدیل به یک بحران برای صنایع نفت و پتروشیمی کشور باشد؛ اما امید داریم که باتوجه به عملکرد کاتالیست های ایرانی، در آینده ای نزدیک، راکتورهای صنعت عظیم نفت، گاز و پتروشیمی حاوی کاتالیست های تولید داخل باشند.

وی تصریح کرد: این موفقیت، مرهون پشتیبانی از شرکت های توانمند داخلی در مسیر رفع موانع تولید با وجود تحریم های سخت خارجی و کوشش کارکنان مجموعه فولاد غرب آسیا  است.

وی در ادامه به تعداد شاغلین شرکت فولاد غرب آسیا اشاره کرد و بیان داشت: 650 نفرتعداد شاغلین استخدامی شرکت فولاد غرب آسیاست وحدود 50 پیمانکار با شرکت،همکاری می کنند.

مدیر عامل فولاد غرب آسیا با اشاره به این که مهمترین حمایت دولت در سال  1400 از شرکت تحت مدیریتش، مصوبه ستاد تسهیل در وصول مطالبات تامین اجتماعی است که تقسیط 60 ماهه بدهی های تامین اجتماعی را تصویب کرد، گفت: این مصوبه، حمایت تاثیرگذاری از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور است.

خلیقی با بیان این که شرکت فولاد غرب آسیا در حال حاضر حدود 15درصد از بازار محصولات نورد سرد را در اختیار دارد، افزود: با توجه به نیاز بازار به محصولات نورد سرد و مخصوصاً ضخامتهای نازک 16/0 تا 5/0 میلیمتر، طرح توسعه فولاد غرب آسیا کلیدخورده است و امیدواریم ظرف یکسال آینده با راه اندازی نورد سوم و اصلاحات در خطوط دیگر، به ظرفیت یک میلیون تُن، سهم 30 درصدی بازار و اشتغال 1000 نفری نائل گردیم.

 خلیقی در خصوص تاریخچه تاسیس این شرکت،بیان داشت: شرکت فولاد غرب آسیا به اهتمام سرمایه‌گذاران خصوصی و با تکیه به تجربه‌ی مدیران ارشد فولاد مبارکه در سال 1383 برای اجراء پروژه نورد ورق سرد به ظرفیت  550 هزار تُن در سال در زمینی به مساحت 53 هکتار و زیربنای 40 هزار متر مربع در استان قم و 30 کیلومتری شهرستان دلیجان، تاسیس شد.

 گفتنی است:عمده‌ی محصولات این شرکت در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، پوشش ساختمان‌ها، ورق‌های رنگی، ورق‌های گالوانیزه، قوطی‌سازی برای صنایع بسته‌بندی مانند رنگ روغن‌های صنعتی، کنسروسازی و غیره مصرف می‌شود.

Print

تعداد نمایش ها (1207)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان