ﺳﻪشنبه, 24 فروردین,1400
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم خبر داد؛

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم خبر داد؛

رشد 58 درصدی سرمایه گذاری خارجی دراستان

نویسنده: مدیر مرکز/شنبه, 30 فروردین,1399/دسته ها: خبر, خبر تصویری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

عادل علیپور افزود: استان قم، پتانسیل وظرفیت فوق العاده ویژه ای برای سرمایه گذاری خارجی دارد.

وی اضافه کرد: قم، علاوه بر نزدیکی به پایتخت، شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور است  و در کنار این دو شاخصه مهم، زائر پذیر است و از ظرفیت های توریسم مذهبی نیز برخوردار است.

وی تصریح کرد: سالانه میلیون ها زائر به این شهر مقدس سفر می کنند که بسیاری از آنها اتباع خارجی هستند و همین موضوع، سود سرمایه گذاری را از جهات مختلفی تضمین می کند.

 وی افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری در اداره کل اقتصاد و دارایی استان، توان کارشناسی مطلوبی در شناخت و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری دارد و در رفع موانع سرمایه گذاری در استان، تاکنون اقدامات قابل توجهی در این مرکز انجام گرفته است.

علیپور افزود: استان قم به جهت ویژگی های اقلیمی، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی خورشیدی و انرژی باد دارد ضمن اینکه این استان در صنایع ساختمانی و مصالح از جمله سنگ و آجر، تولید فرش های نفیس دستباف، صنایع مرتبط با فرش از جمله نقشه و طراحی فرش، صنایع چوب، منبّت و مهمتر از همه تولید سوهان مرغوب، شناخته شده است.

وی خاطر نشان کرد:هنوز هم پتانسیل و هنراستان قم با وجود داشتن شرایط منحصر به فرد، آنچنان که شایسته این شهر و استان است؛ کشف نشده است.

وی گفت: شهرک صنعتی شکوهیه در قم، نشان از ظرفیت اقتصادی و جغرافیایی این استان در تولید صنایع غذایی دارد و خوشبختانه ظرفیت استان در این بخش، بهتر ازسایر جنبه ها شناخته و دیده شده است.

 علیپور گفت: با وجود اقدامات مطلوبی که در جذب سرمایه گذاری برای استان صورت گرفته هنوز هم‌ در جذب سرمایه در ایجاد مراکز تفریحی، هتل، مراکز اقامتی و خدمات ویژه توریسم با وضعیت مطلوب، فاصله زیادی داریم.

 مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان قم در پایان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ توسط مقام معظم رهبری گفت: امیدواریم در سال جدید که مزین به نام "جهش تولید" است بتوانیم در رفع موانع تولید و موانع سرمایه گذاری در استان، گام های مهمی برداریم تا به رشداقتصادی و رونق بیشتر کسب و کار و اشتغال در استان منجر شود.

Print

تعداد نمایش ها (821)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان