FA|EN

مشروح خبر

معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد اعلام کرد: در حال حاضر مجوز های مربوط به اصناف توسط درگاه ملی مجوز های كشور صادر می شود

معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد اعلام کرد: در حال حاضر مجوز های مربوط به اصناف توسط درگاه ملی مجوز های كشور صادر می شود

نویسنده: مدیر مرکز/دوشنبه, 22 مهر,1398/دسته ها: خبر, خبر تصویری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر محمد علی دهقان دهنوی صبح امروز طی سخنانی در نشست خبری با رسانه های گروهی با اعلام این خبر اظهار داشت: راه اندازی سامانه درگاه ملی مجوز های کشور به عنوان یکی از نتایج حرکت مستمر و پایه ای وزارت اقتصاد در راستای بهبود محیط کسب و کار کشور، نیازمند یک پویش و حرکت ملی با مشارکت همه دستگاه های اجرایی و حتی بخش خصوصی مثل اتحادیه ها و صنوف است.

 وی هدف از راه اندازی سامانه درگاه ملی مجوز های کشور را تسهیل در دریافت مجوز کسب و کار برای فعالان اقتصادی کشور اعلام و‌اظهار داشت این فرآیند پیشرفت بسیار خوبی داشته است و در صورت ارتقای همکاری برخی دستگاه های اجرایی به زودی شاهد تکمیل صدر در صدی آن خواهیم بود.

 دهقان در ادامه اظهار داشت: ارتقای همکاری های دستگاه هایی اجرایی بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور اداری و استخدامی، شهرداری های سراسر کشور ، بخش مربوط در وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برای  شتاب بخشی به حوزه بهبود محیط کسب و کار ضروری است.

 معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در ادامه گفت: با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ خوشبختانه جریان ها و روند بهبود محیط کسب و کار در کشور، تغییر کرده و  مثبت شده است،  اظهار داشت: بر اساس جدید ترین گزارش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  در خصوص شاخص پایش ملی محیط کسب و کار ایران، روند این شاخص در کشور، در سال ۱۳۹۸ بهبود یافت  و از ۶.۱۷ در بهار امسال به ۶.۰۷  درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است.

 وی در ادامه افزود: شاخص مزبور بر اساس رتبه بندی حد فاصل یک تا ۱۰ انجام شده و هر چه رتبه، به عدد یک نزدیک تر باشد، نشانه مطلوب بودن عملکرد ها است.

 دهقان گفت: اجرای سیاست های موفقیت آمیز برای گذر از تلاطم های پیشین و ورود به شرایط ثبات اقتصادی کشور  در سال ۱۳۹۸ بویژه در حوزه های بازارهای مالی، رونق تولید و محیط کسب و کار  مشهود است.

 

Print

تعداد نمایش ها (567)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان