ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400
Menu
استاد دانشگاه و محقق اقتصادی:

استاد دانشگاه و محقق اقتصادی:

«بانک ملّی» با پشتوانه اعتماد مردمی؛ یک بازوی اقتصادی قوی برای کشور است

نویسنده: مدیر سایت/یکشنبه, 16 آبان,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
2/0
دکتر محمّد تقی ربانی استاد دانشگاه و محقق حوزه اقتصاد در گفتگو با روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم، با اشاره به اینکه «بانک ملّی» یک بازوی اقتصادی قوی برای کشور و دولت است، گفت:«بانک ملّی ایران» به عنوان یک بانک دولتی در کشور،  درارائه خدمات بانکی، پیشتازاست و توانسته اعتماد مردمی را به میزان رضایت بخشی با خود همراه کند.
وی افزود: بانک ملّی در برهه های زمانی مختلف، نقش خود را در اقتصاد کشور، ایفا کرده است و از ارائه سالانه میلیاردها تومان وام های خُرد و قرض الحسنه تا کمک به توسعه پروژه‌های مختلف ازقبیل پالایشگاهها، خودروسازی، قطعه‌سازی، فولاد و .. تجهیز مناطق محروم به امکاناتی نظیر مدرسه و... را در کارنامه خود دارد که باعث ایجاد اعتماد ملّی به بانک ملّی شده است.
وی با اشاره به نقش محوری بانک ملّی در بین سایر بانک های کشور گفت: حتی در استان قم نیز، نقش محوری بانک ملّی به وضوح قابل درک است و به عنوان نمونه درارائه تسهیلات به اصناف آسیب دیده از کرونا در سال گذشته، سهم تخصیصی برای بانک ملّی 40درصد است که درکوتاهترین فاصله زمانی، تسهیلات را به صاحبان اصناف ارائه کرد.
دکتر ربانی افزود: ازمصادیق مشارکت زیر ساختی بانک ملی در قم، مرکز بهداشتی درمانی روستای قمرود با متراژ بیش از1000 متر مربع بود که بانک ملی سال گذشته در ساخت و تکمیل این درمانگاه مشارکت کرده است و یا مشارکت بانک در ساخت و تکمیل مسجد دانشگاه علوم پزشکی استان در محل جدید الاحداث این دانشگاه در جاده قدیم اصفهان نیز یکی از فعالیت های بانک ملی است.
این استاد دانشگاه افزود: در بخش صنعت نیز بانک ملّی عملکرد قابل تحسینی داشته است و طی سالهای 95 تا99شاخص مصارف را در استان قم  از 39درصد به 85 درصد ارتقا داده است که رشد چشمگیری است.
دکتر ربانی اضافه کرد: در زمینه همراهی با سیاست های دولت و فروش ETF نیز سهم بانک ملّی 52 درصد نسبت به کل بانک های کشور است که کلیه این خدمات نیز به صورت غیر حضوری انجام شده است.
وی  در پایان گفت: در تحقیقاتی که در زمینه  صنعت استان داشتم، اقدام بانک ملّی را مبنی بر حضور در شهرک های صنعتی و اعلام آمادگی برای حمایت از صنعت و حتی طرح های نیمه تمام که سایر بانک ها رغبت چندانی به آن ندارند، بسیارانگیزه بخش و تقویت کننده صنعت استان میدانم که امید می رود این حمایت ها هدفمند تر و سیستماتیک تر باشد تا بخش اقتصاد و صنعت کشور، حلاوت این حمایت ها را بیش از پیش درک کند.
 
Print

تعداد نمایش ها (47)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان