ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400
Menu
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم خبر داد:

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم خبر داد:

برگزاری دوره آموزشی «اقتصاد هوشمند» در اداره كل امور اقتصادی و دارایی استان قم

نویسنده: مدیر سایت/ﺳﻪشنبه, 20 مهر,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم، عادل علیپور گفت: این دوره آموزشی به عنوان یک دوره مصوب  آموزشی در سال 1400ویژه کارکنان این اداره کل  برگزار شده است.

عادل علیپور با بیان اینکه این دوره در شهریور ماه سال جاری در دو جلسه دو ساعته برگزار شده است گفت: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی همکاران با مفاهیم، مصادیق و زیر ساخت های اقتصاد هوشمند بوده است.

وی گفت: اقتصاد هوشمند، پیشران توسعه پایدار و بالنده کشور است و زمینه ساز رشد اقتصادی پویا خواهد بود.

وی افزود: اقتصاد هوشمند فراهم کننده فرصت های متنوع و عادلانه اقتصادی، شکل دهنده نهادهای کارآفرین، مشوق سرمایه گذاری های نوآورانه و مبتنی بر فناوری روز و متکی بر هویت اسلامی – ایرانی است.

نماینده وزیر اقتصاد در استان قم گفت: اقتصاد هوشمند نوآورتر، سبزتر، بهره ورتر، سریعتر و شفاف تر از اقتصاد سنتی است و شفافیت و بهره وری اقتصاد کشور، در تحقق اقتصاد هوشمند نهفته است.

عادل علیپور ادامه داد: هوش مصنوعی و تکنولوژی وقتی با خلاقیت و نوآوری انسان، جمع شود به اقتصاد هوشمند می انجامد واقتصاد هوشمند، ثمره اقتصاد دیجیتال است.

وی افزود: هویت دیجیتال، سواد دیجیتال، امنیت دیجیتال و دسترسی دیجیتال از زیرساخت های اصلی اقتصاد هوشمند هستند و مستلزم تعامل و هم افزایی همه وزارتخانه ها در تحقق قدرتمند مبانی اقتصاد هوشمند، است.

وی تصریح کرد: اقتصاد هوشمند، متغییری مستقل نیست که فقط وزارت اقتصاد متولی تحقق آن درکشور باشد بلکه هم افزایی، همکاری و تعامل ویژه وزارتخانه های مرتبط را می طلبد تا زیر ساختهای فنی را برای توسعه اقتصاد هوشمند فراهم کنند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم در پایان گفت: در سال 1399همایش و نمایشگاه هوش مصنوعی و اقتصاد هوشمند از چهارم لغایت هفتم آبان ماه در استان قم برگزار شد و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قم در یک غرفه نمایشگاهی، به معرفی خدمات و دستاوردهای وزارت اقتصاد در زمینه سرمایه گذاری و بهبود کسب و کار، خزانه داری الکترونیک در جهت شفافیت مالی دستگاههای اجرایی و معرفی دستاوردها و خدمات الکترونیک در زمینه مالیات، گمرک، بورس، بیمه و سیستم بانکی پرداخت.

Print

تعداد نمایش ها (68)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان